| DaRKiserY a întrebat:

Cat ar costa inmatricularea?
http://www.bestauto.ro/......838110.htm

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Euro 4
Inmatricularea unei masini cu o motorizare Euro 4 de 1.400 de cmc veche de un an va fi taxata cu 340 euro, fata de 480 de euro cat este in prezent.

Aceeasi motorizare, dar pentru o masina veche de trei ani implica plata unei taxe de 280 de euro, fata de 400 cat este in prezent.

Autoturismele cu motor de 1, 6 litri de un an vechime ar putea avea o taxa de 540 euro.

In cazul unei motorizari Euro 4 de 2.000 de cmc cu o vechime de doi ani taxa va fi 930 euro, fata de 1.330 euro cat este in prezent.