| anonim_4396 a întrebat:

Am voie sa pun faruri cu lupa dacă am faruri normale?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, daca ai omologare.
Farurile cu lupa si cu Led-uri batdiferit de cele normale, iar acesta poate implica modificari la sistemul de reflectare (sa nu deranjeze pe cei care circula din sens opus).

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Sunt acceptate, legale.
Asa am si eu pe masina, faruri de la sonar cu daylight, pe spate stopuri clare de la nu mai stiu ce firma, am trecut rar-ul fara probleme, si circul de un an cu masina si nu am fost oprit odata de politie, desi se vede de la o posta ca farurile sunt tuning, triplele tot, plus ca de jumate de an am si pleoape pe faruri, si alte modificari pe masina.
Nu ar trebui sa ai nici o problema.
Pana la urma daca esti oprit le poti spune in felul urmator "Daca nu ar fi omologate, nu s-ar mai afla in comert, nu ar fi cumparate de nimeni"
Plus ca daca nu ma insel, au pe ele un cod cu omologarea undeva pe acea sticla.

| usernameinvalid1212 a răspuns:

Lojic ca da))