| gtr2rr3 a întrebat:

Funda!
Passat B5.5
Faruri cu lupa
Am halogen
Pot pune xenon, știu ca am voie si e legat cat timp am lupa.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Chiar daca masina are faruri cu lupe, nu inseamna ca e prevazuta cu reglaj automat (auto leveling), pentru instalatiile xenon.
Deci nu este legal xenonul, doar pentru ca ai lupa.
Daca aveai instalatie xenon de fabrica, aveai si drossere incluse in instalatia masinii, nu puteai pune becuri halogen.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic nu ai voie sa faci nicio modificare la sistemul de iluminare al masinii daca nu il omologheaza rar ul

| mihai69 a răspuns:

Dacă mașina e omologată RAR cu xenoane, poți. Dacă nu, întâi o duci la RAR și pe urmă poți.