| Markusfrtt a întrebat:

Am zgarieturi de cheie pe masina. Zgarieturile sunt adanci. Se simte la unghie. Zgarieturile subt lungi. Se poate remedia problema intr-un servis auto si cum se procedeaza? Si cam cat m-ar costa?

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Hmm, destul de complicata situatia.
In unele cazuri ar trebui sa iasa la polish, dar daca zici ca sunt totusi profunde e destul de complicat, in cel mai rau caz va trebui sa vopsesti intreg elementul.
In schimb daca profunzimea e doar la nivelul lacului se rezolva cu un polish.
Cum iti dai seama? Simplu, dai cu apa peste zgarieturi, daca dispar, inseamna ca se rezolva la polish. Daca raman, inseamna ca sunt in profunzime si e ceva mai complicat de remediat, dupa cum ziceam mai sus poate fi necesara vopsirea intregului element, acum daca stau bine sa ma gandesc poate o mana priceputa si un corector de vopsea ar putea face minuni in aceasta cauza.
Oricum sfatul meu e sa cauti o persoana care face polish si sa-l intrebi dupa ce analizeaza in prealabil vopseaua si zgarieturile daca se rezolva la polish, ei cunosc mai bine.
Si mare atentie la cine apelezi, multi fac polish, dar putini fac un polish de calitate.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cauta un polishman.