| anonim_4396 a întrebat:

Anul viitor o sa dau de C, C+E si D si as vrea sa stiu daca atestatul de la ARR pentru categoria C+E (marfa normala nu periculoasa) il pot face direct la ARR sau trebuie sa platesc la scoala de soferi pentru a invata intrebariile?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inca ceva, daca elevul nu trece proba practica din prima ocazie are o sansa sa o dea din nou fara sa plateasca vreo taxa?

| FerLin a răspuns:

Atestatul il iei printr-o scoala de soferi. SI din cate stiu poti sa dai timp de un an de zile examen daca il pici cu o taxa de examinare de pana intr-un milion la fiecare examen. Dupa un an trebuie sa-ti faci iar fisa medicala, platit taxa de scoala etc. Asa era cand am dat eu, daca s-a schimbat ceva intre timp sa ma corecteze cineva.