| electricianviitor a întrebat:

As vrea sa devin electrician auto, sa lucru pe cont propriu, voi ce pareri aveti daca o sa fiu bun in ceea ce fac, o sa castig bine din aceasta meserie?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu toate taxele care le platesti o sa ai salariul minim pe economie, nu se merita cel mai bine sa lucrezi la o firma renumita de automobile sau pleci din tara pentru o viata mai buna.

| Minks a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci. Cu studii in domeniu poti sa lucrezi pe mai multe posturi, de exemplu, poti monta sisteme audio, instalatii xenon, alarme, etc. Poti castiga destul de bine, mai ales daca ti-ai gasi un loc de munca stabil unde sa fii omul de baza, eventual sa-ti deschizi un atelier numai al tau, sa fii un fel de patron. Da, e o meserie profitabila intr-o anume masura, dar iti trebuie si un gram de noroc, sa fii omul potrivit la locul potrivit.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

De ce nu, dar trebuie sa te rogi sa ai primii 100 de clienti multumiti care sa te recomande pentru succes

| viotedy a răspuns:

Daca o sa fii bun o sa castigi super.

| ZeHelp a răspuns:

Buna ziua!
Din aceasta meserie puteti face in jur de 1200-1400 de lei, dar daca dati peste un angajator "mai instarit", puteti face ceva mai mult. (Va spun din experienta unui prieten.)

Sa aveti un Paste Fericit!
~ZeHelp.