| herbalist a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un scuter dar in acte sa aiba 49 dar in realitate sa aiba mai mult adica sa atinga cel putin 140 la ora... dar sa aiba si un pret cat de cat rezonabil. ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Sa atinga 140 ar trebui sa fie de minim 150 ceea ce inseamna dosar penal fara drept de apel. Nici cu militienii nostri prosti de bubuie nu ai putea sa mergi cu asa ceva imatriculat p 49 fiindca se aude motorul cu totul altfel. Incearca ceva de maxim 80, dar o sa te rogi de le sa prinda 80, maxim 90, dar 140 in nici un caz, nici macar la vale ca sunt infranate mecanic. Cel mai sigur incearca sa cumperi unul de 49 si sa ii schimbi setul motor, fiindca dupa scandalul din 2010 cu actele de scutere, nici un notar nu mai face acte false la un scuter de 125, sa ti-l faca de 49. Mai gandeste-te oricum fiindca risti puscaria si nu cred ca merita!

1 răspuns:
| a1doru a răspuns:

140 km/h? adica 70/h la dus si 70/h la intorsrolling on the floorrolling on the floor