| Max22w2 a întrebat:

SAlutare! Am si eu o placa video doar de 512 MB si as vrea sa imi cumpar una cu ajutorul careia pot sa ma joc ultimele jocuri aparute gen. NFS Hot pursuit etc... Va rog recomandati-mi o placa video care sa aiba un pret cat de cat rezonabil! Ms Funda

3 răspunsuri:
| username a răspuns:

RAM-ul nu are o asa mare importanta in jocuri (si aici ma refer si al cel de la placa video). Memoria RAM la placa video este folosita in editari video si rezolutia monitorului, in jocuri mai putin.
Daca ai un monitor cu o diagonala de peste 20 de inch trebuie sa ai o placa video cu 1 GB memorie sau mai mult daca vrei sa fii smecher, in jocuri nu conteaza prea mult.
Pentru compatibilitate spune ce placa de baza ai si ce procesor, memoria RAM nu e importanta.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Spune-mi ce placa de baza ai si cati RAM-i si iti spun o placa video compatibila.

| Max22w2 explică:

Am 1 gb of ram