| miky77 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar niste Leduri auto SMD si m-am gandit la unele high power si cu lupa in capat.
http://www.technoled.ro/shop/index.php?route=product/pro duct&product_id=115

As vrea sa stiu daca a mai avut cineva sau ce parere aveti si daca sunt cel putin la fel de eficiente ca si becurile halogen stock de pe masina?

5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Ala este de design, nu o sa vezi nimic cu el, ledul de 6W este echivalentul unui bec de max 30W...

| miky77 explică (pentru ombladon):

Si cam ce ar trebui sa iau si unde gasesc?

| ombladon a răspuns (pentru miky77):

Daca vrei lumina, pui un led de 30W...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai eficiente nu stiu daca sunt, au un aspect deosebit, iar (teoretic) consuma mult mai putin.
Partea proasta e ca majoritatea becurilor cu LED pentru faruri au o eroare in kit, 'incaleca' ambele faze, in loc sa le aprinda pe rand.
Alt dezavantaj ar fi ca poti ramane fara talon, daca nu ai nici un act de omologare la el.
Uite aici un turorial despre trecerea de la halogen la LED:
https://www.youtube.com/watch?v=A5JldoRfkhc

| GhiolbanAurel a răspuns:

SMS cu lupa la capat este de 10000 de ori mai bun decat un halogen stock dc, degeaba ai masina daca nu sti sa faci diferenta.Parerea mea este ca sunt mai bune SMD cu lupa la capat si daca gasesti sa le cumpari bafta!
P.S:ARATA JMEKER PE MASINI MAI JOASE CUM AR FI A4 B5 S LINE(AUDI) SAU UN E 36 M POWER(BMW)