| dean a întrebat:

As vrea sa stiu, daca nu ma duc la testare la politie, peste cat timp imi da carnetu inapoi, pentru ca am 2 luni suspendat si daca nu ma duc mi-l mai suspenda cateva luni sau..., mersy de raspunsuri!

7 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

@a ti se prelungeste cu 30 de zile dupa care poti sa iti ridici permisul fara sa dai examen/testare cum vrei sa il numesti. Dar mai bine mergi la testare si atunci ti se va da inapoi permisul dupa expirarea suspendarii.

| covexrobu a răspuns:

Si nu are dreptul nici macar politia sa iti anuleze permisul de conducere daca tu nu te prezinti la un examen. Ti se anuleaza dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile publice daca esti prins drogat, baut peste limita de 0.40 mg/l sau tot ce intra la categoria infractiune.

| hândel a răspuns:

Suspendarea ti se prelungeste cu 30 de zile, adaugate celor 60. Daca nici dupa cele 90 de zile nu te prezinti la examinare, se mai prelungeste 30, si tot asa pana se implineste un an si ti se anuleaza permisul. Apoi trebuie sa faci scoala din nou. Mai bine te duci sa-l dai. Bafta.winking

Răspuns utilizator avertizat
| leave78 a răspuns:

Nu am avut astfel de probleme, insa aveam senzatia ca examenul este pentru scurtarea perioadei de suspendare a permisului/pentru a il obtine exact la finalul perioadei de suspendare

| Misterious a răspuns:

Pai doar daca pici testarea ti se prelungeste cu 30 de zile. daca nu te duci.il iei inapoi in 2 luni big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste 3 luni