| H3at32 a întrebat:

Astazi am picat orasul.Motivul a fost Neacordare de prioritate.Eram in scuar si trebuia sa merg pe directia inainte, moment in care la aprox 30 de metri o autoutilitara imi da flashuri si imi arata sa ma bag.Traficul nu era foarte aglomerat.M-am bagat, moment in care examinatorul mi-a zis ca a fost neacordare de prioritate.E corecta decizia lui? PSbig grinau Funda

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Legal, trebuia sa astepti sa treaca autoutilitara. Te-a vazut ca erai in examen.
Dar mai rău ti-a facut. Dovada ca ai fost picat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, e corecta decizia lui.
În situația de față trebuie sa îl întrebi pe examinator dacă e de accord sa te lase sa treci că ți s-a dat voie.

| adryang78 a răspuns:

Da, decizia lui e foarte corectă.
Încă un sfat, pentru când vei lua permisul. Sunt mulți șmecherași care, chipurile, îți fac semn că te lasă să treci, chiar dacă au prioritate. După care intră în tine intenționat. Ia și dovedește că te-a lăsat el. big grin

| Dragobeta a răspuns:

Nici in viata reala nu incalci regulile de circulatie, cu atat mai mult la examen. Decizia politistului nu are cum sa nu fie corecta. Asta sa-ti fie invatatura de minte si sa nu mai faci niciodata greseli.

| led22 a răspuns:

Trebuia sa il intrebi mai intai pe politist daca te poti baga sau nu, nu sa faci de capu tau