| Jade15 a întrebat:

Astazi am primit permisul de conducere si am observat ca numele este scris gresit. Cum trebuie sa procedez ca sa il pot schimba?
Tin sa mentionez ca am observat ca si pe fisa de la traseu, pe spate, numele era scris tot gresit

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent sesizata Politia!
Mergi inapoi cu permisul, certificatuld e nastere si Buletinul ca ei sa faca corecturile in acte si sa emita un alt permis, fiindca acesta este ilegal.

| omuletulofficial a răspuns:

Trebuie sa sesizezi cat de repede la cine a eliberat permisul si sa clarifice. Sunt acte legale si oficiale, altfel depot acuza de furt de identitate.