| AdrianMarius05 a întrebat:

Am primit recent permisul de conducere si am observat ca mi-au gresit locul nasterii, au pus o comuna in loc de oras.
Il pot folosi asa sau trebuie sa-l schimb?

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

Nu trebuie sa platesti nimic. Te duci la serviciul de permise si le spui ca au gresit acolo. Te rezolva pe gratis, doar e greseala lor.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-l schimbi, pentru a corespunde cu actul de identitate.

| MariusF23 a răspuns:

Te duci la SPCRPCIV de unde apartii si vorbesti cu baietii. in 3 zile teoretic ar trebui sa-l ai inapoi. pe perioada asta o sa primesti o dovada.

| AdrianMarius05 explică (pentru MariusF23):

Trebuie sa mai plătesc vreo taxa la cec?

| AdrianMarius05 explică (pentru MariusF23):

Ok, iti multumesc frumos! happy

| MariusF23 a răspuns (pentru AdrianMarius05):

Nu trebuie sa platesti nimic. Te duci la serviciul de permise si le spui ca au gresit acolo. Te rezolva pe gratis, doar e greseala lor.