| anonim_4396 a întrebat:

Atunci când treci de exemplu din treapta 3 in treapta 2 cand ridici ambreiajul se accelerează putin ca la schimbarea din 2 in 3?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai inceput conducerea sau doar intrebi in pespectivă

| DaniTDCI a răspuns:

Daca vrei sa schimbi din a 3-a in a 2-a ar fi recomandat sa lasi ambreiajul foarte usor, sa nu produci socuri motorului, ambreiajului si cutiei

| costinel1991 a răspuns:

Se accelerează putin in functie de viteza cu care esti in treapta a 3a ideal ar fi la 30 de km la ora sa dai treapta 2 astfel eviti si o frana de motor brusca. Bafta!