| anonim_4396 a întrebat:

ATV-urile in ce categorie sunt? (ma refer la permisul de conducere)

Răspuns Câştigător
| sy46 a răspuns:

Pentru ATV pe drumuri publice, carnet de tip B. Daca este in afara, nu ai nevoie de carnet. ''Afara insemnand teren, deal, campie, drum forestier, etc.

11 răspunsuri:
| emoboy a răspuns:

Eu am atv de 200 cmc si imi trebuie categoria B dar ca sa fi sigur ia toate categoriile.

| eugem35 a răspuns:

Necativ daca are pina in 489 centimetri cubi este cu categoria A daca este mai mare de 500 centrimetri cubi este CU CATEGORIA B SAU B1

Shin
| Shin a răspuns:

Subscriu, este nevoie de permis de categoria B daca ATV-ul are peste 50 cmc.
Shinwinking

| r8driver a răspuns:

Categoria A.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Pe categoria B.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Categoria b de oare ce s-a schimbat legislatia fiind cu 4roti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar un ATV cu 125 cc trebuie permins?/ ca am 15 ani? pot sa-l conduc?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O smecherie: subcategoria lui B adica B1 il iei la 16 ani si este valabil pentru autovehicul cu 3 sau 4 roti cuprin in greutatea 350 kg si 600. Politia nu are de unde sa stie cate kg are atvul tau. Eu asa fac

| danni3l a răspuns:

Mie imi place atv dala marewinking flag bee

| Mihai_6663 a răspuns:

Sau dat voturi exact pe dos...Iti trebuie categoria B nu A ca sa conduci un ATV mai mare de 50cmc.

| minciu a răspuns:

18 ani dar depindse cate kg are