| TheHunter38 a întrebat:

Aveam ~pana~ la bicicleta(roata din spate), adica se dezumfla pana la 25% intr-o ora. Acuma am desfacut roata am scos camera, dar cand incerc sa-l umflu se dezumfla aproape instantaneu, am vazt 2 gauri mici in apropiere de 2 cm de valva, dar valva scapa aerul si apa (ca din robinet rolling on the floor ) +am mai vazt si mai multe gauri aproape minuscule vreo 5-6 in locuri diferite.Am gasit si un pic de nisip. M-am mai si chinuit sa desfac camera de exterior ca era lipit tare, dar nu CRED ca l-am jenat. Cred ca mai inainte nu scapa instantaneu aerul pentru ca era lipit strans de exterior.
Bicicleta a fost folosita la greu l-am luat second si am mers in 2 ani cam 1000 -1500 km (un drum 50km-150 km) pe drumuri de absolut toate felurile(de la autostrada, la drumuri de pietris, nisip, drumuri de hotare etc) si nici nu l-am tinut in spatiu corespunzator, intr-un fel de garaj fara usi ferestre iarna, dar nu era la soare.
Mai are rost sa lipesc camera, sau sa o schimb. cu un noua?

4 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Nu nu mai are rost pentru ca nu o poti lipi la fel si e destul de eftina o camera de 26

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are rost, e 7-8 lei o camera, te chinui degeaba, daca vrei si ai timp poti incerca dar eu recomand una noua.Ciao

| Gabitzu246 a răspuns:

E clar! trebuie schimbata camera deoarece daca gaurile sunt langa valva crede-ma nu poti sa o mai faci.

| vanonim a răspuns:

Schimb-o,nu imi vine sa cred ca ai pus p intrebare ca asta laughing