| DonMoldo a întrebat:

Bate ceva la masina la motor dimineata cand o pornesc la rece dar dispare dupa cateva secunde un fel de tacanit ce credeti ca ar fi? Am schimbat uleiul recent.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu-s mecanic dar printre 'soferii de taxi' circula o vorba, "tacanitul" este de la tacheti;)
vei mai auzi termenul bataie tacheti

cam asa se aude de la tacheti https://www.youtube.com/watch?v=tLqNhfBa9vc

si aici afli posibilele cauze : https://www.youtube.com/watch?v=BobCeVyC5O8

| DonMoldo explică (pentru Simpatic):

Nici eu nu s mechanic de asta intreb. E ceva grav, sa ma astept la ceva probleme pe viitor?

| Simpatic a răspuns:

Iar ai aparut ma retardatule! cate conturi iti mai faci mai troll infect! nu te-ai saturat sa tot fii blocat? eu nu stiu cum de v-ati mai innascut voi bolnavii astia care umbriti Pamantul degeaba, si de ce va suporta Universul!

| Simpatic a răspuns:

Loserule! esti cel mai mare inapt de aici! nimeni nu te intrece!

| darrio2007 a răspuns:

De la tacheti. Se aude zgomotul pana ajunge uleiul la ei. Nu este nimic grav.
Vorba lui KovacsB, e mai grav daca se aude si după.

| KovacsB a răspuns:

Tacane pane se amorseaza cu ulei, este ok.
Problema era daca tacanitul ramane si dupa.