| ZoLd a întrebat:

BMW e46 2004 2.0d sau Opel astra H 2006 1.9 cdti?
Ce sa aleg?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| mysterioR a răspuns:

Prea diferite masinile ...eu as alege oricand e46.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

BMW e masina cu tractiune pe spate. Esti sigur ca vrei asa ceva? Nu e chiar cea mai fiabila masina. Bine... daca iti trebuie pentru agatat, o fi ok. Nu stiu. Eu, personal, cand vad un BMW, ma gandesc, automat, la un cocalar care nu are nevoie de masina ca sa ajunga din punctul A in punctul B.
Gandeste-te ca masina, pentru asta e!

| Georgeeeeeeeeee a răspuns:

Eu as alege BMW. Nu compari BMW cu Opel. Depinde și de tine daca ești mai începător BMW are tracțiune spate și iarna e mai greu de condus.

Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Opelul e mult mai potrivit pentru iarna, si bland cu buzunarul.
Daca e 1.9 CDTI 16V cu 150cp, ia-l hotarat.

| Bitzer a răspuns:

Tinand cont de faptul ca avem 4 anotimpuri, cel mai bun este Opel. Sa nu mai spun ca diesel 1.9 diesel este cel mai bun motor diesel facut vreodata.winking

| EcceHomo a răspuns (pentru DecsterIsBackMtfk):

Eu nu voi crede că eşti un cocalar cu BMW, fiindcă te-am văzut zilele trecute cu un BMX.happy
Ştii tu când...winking

| ZoLd explică (pentru EcceHomo):

Tu vrei sa insinuezi ca toti care au bmw-uri sunt cocalari?
Tin sa te anunt ca nu marca de la masina te face cocalar. BMW-urile au fost si vor fi masini puternice

| Caine1122 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Sunt curios cati ani ai si ce cauti sa raspunzi la intrebarile de la categoria asta. Sa te duci sa spui unui om care are bmw chestia asta ca o sa vii acasa dupa 2 luni in care ai fost in coma la spital, mai ai de crescut pana cand stii si tu care e treaba cu masinile si daca ai deja o varsta respectabila iti spun din tot sufletu ca esti un prost

Răspuns utilizator avertizat
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Caine1122):

Regrete eterne, dar am trecut demult de perioada in care consider masina un lux care sa ia ochii. Eu folosesc masina strict in scopuri lucrative. E adevarat ca traiesc intr-o tara civilizata, unde exista drumuri si reguli de circulatie.