| Ciprian_Jurchela_1986 a întrebat:

Am un Opel Astra g 1.7 cdti an 2004 si as vrea sa imi pun incalzire in scaune. Mi-a spus cineva ca are mufe pentru asa ceva si m-ar interesa cam cat costa si daca se merita? E complicata procedura? Ce riscuri ar fi? Multumesc!

1 răspuns:
| Cornel_Ichim_1991 a răspuns:

Salut. Trebuie sa verifici sub scaun daca ai mufa de la incalzire. Sunt unele masini care au trasa instalatia in spate la butoane, insa nu au sub scaun. Daca nu vrei sa pui butoanele OEM, sunt kituri de incalzire care sunt usor de montat. Trebuie doar sa dai alimentare 12v si -. Daca vrei iti dau un site de unde comand eu pentru clienti. Daca vrei sa pui butoane OEM stiu pe cineva care are de vanzare si la preturi bune. Daca ai mufa de la incalzire sub scaun si in spatele butoanelor ai mufa, atunci trebuie doar sa ei un kit de incalzire si butoanele. Daca masina nu e precablata complet, atunci e un pic mai greu de facut, insa se poate face daca ai cunostinte minime in domeniu electric. Intra pe fb pe grupul OpelTeam si gasesti informati, piese si eventual cine sa te ajute cu montajul.
P.S Daca o sa postezi pe acel grup, o sa-l etichetez pe un prieten ce are tot astra g, si are multe piese de vanzare.