| Vasile323 a întrebat:

Bună, ajutați-ma vă rog cu niște sfaturi. Tocmai am făcut toate ședințele de condus și instructorul nu m-a învățat mai nimic nici parcarile nu m-a învățat. Am luat sala și pe data de 25/05/2018 am traseul și când l-am sunat pe instructor sa-i spun ca mai vreau sa fac vreo 10 sedinte sa pot învăța m-a programat din 3 în 3 zile la ora 18:30, 19:00, și 16:30 nu ar fi o problema dar eu stau într-o comuna la 45km de oraș și la ora aceea nu am tren. Sunt foarte disperat, nu știu ce sa fac, m-am gândit sa schimb instructorul. Aștept niște sfaturi, va rog dau funda.

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Bai ce sa zic.
Eu am schimbat instructorul dar am facut din cand in cand intr-o parcare goala.
Pui doua tomberoane si ii dai drumul.
Parcare laterala spate faya.

| Crackman a răspuns:

Exista pe Youtube video-uri in vare iti arata niste puncte de reper.

| nda a răspuns:

Instructorul trebuie sa faca orele cu tine dupa programul tau. Daca tu nu poti dupa masa, el trebuie sa poata dimineata. Tu trebuie sa vorbesti cu el si sa-i explici asta. Nu e dupa el, e obligat. Daca nu intelege, mergi la scoala si spune-le problema sau sa-ti puna la dispozitie alt instructor fara sa platesti nimic.
Nu-ti face griji de parcari, alea le inveti babeste. Tu trebuie sa inveti sa conduci.
Si eu am avut un instructor care m-a "sfatuit" sa renunt la servici daca vreau permis. Cand eram schimbul 2 el nu putea sa ma ia dimineata, cand eram schimbul 1 nu putea dupa masa. Doar ca sa aiba el timp sa faca ore cu cine vrea. Adica cu aia care-l plateau pe el, nu cu astia ca mine care or platit scoala, nu instructoru.
Sa nu intelegi gresit, nu e instructorul la cheremul tau ca mai are si alti elevi. Dar trebuie sa-si faca timp pentru toti.