| Ivan_Marius_1997 a întrebat:

Bună all, am avut permisul suspendat pe 90 zile, în câteva zile ar trebui să îl iau dar sunt plecat din localitate și nu știu dacă mi-l va trimite prin poștă la adresa de domiciliu sau va trebui să merg personal să îl ridic.

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Personal se ridica de la oficiul postal, o sa iti vina in posta un aviz.

| Violleta2022 a răspuns:

Permisul iti este eliberat dupa terminarea suspendarii si trimis catre tine, in termen de 7 zile.
Ti se va pune aviz in posta, sa mergi acolo, sa-l ridici cu buletinul.
In caz de neridicare in termen de 10 zile, este returnat la Politie.