| sskrillex96 a întrebat:

Am Audi a4 b6 1.9 tdi 101cp 74kw 2002... Am verificat intreaga galerie de evacuare si am observat ca la mine lipseste sonda lambda. Stie cineva sa imi spuna de ce nu are sau de ce unele masini au sonda si a mea nu?

6 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Cred ca nu se inventase pe vremea aia.

| sskrillex96 explică:

Se inventase. Aveam sonda lambda si pe e46 din 98'

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Tu ai acolo un tractor euro3, alea nu au nici clapeta de aer din cate imi aduc aminte, deci atat timp cat nu se controleaza cantitatea de aer intrata in ele, nu are nevoie de senzor de oxigen (sonda lambda).

| mgtow a răspuns:

Doar fostul proprietar stie ce s-a intamplat cu ea

| OldSoul a răspuns:

Nu exista sonda lambda pe modelul tau (sau pe cele euro 3 diesel din aceea generatie de la VAG)

| Sofer a răspuns:

Pe modelul ala nu exista asa ceva mai ales la diesel. La benzinare se găsește sonda lambda.