| asasunteucesafaci a întrebat:

Am o intrebare,, ca se pare ca acest Google a innebunit. Caut informatii despre cazierul auto iar el imi da rezultate doar despre cazierul judiciar. Deci intrebarea mea este: daca eu am permis englezesc de 2 luni, statul roman poate sa ini dea cazier auto pe perioada in care am avut permis romanesc? Imi trebuie istorucul din Romania pentru a ma angaja aici. Cine ar putea sa ma ajute cu informatii i as multumi enorm!

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Certificatul de cazier auto este eliberat personal( celor care-l solicita) de catre Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere si Inmatriculare a Autovehiculelor din judetul de domiciliu ( inscris pe cartea ta de identitate).