| Iubireameamika a întrebat:

Buna, am o intrebare, mai poti inregistra masini cu volan pe dreapta din Uk?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din păcate încă mai poti, indiferent de bazaconiile userului Ioneasca care nu are rol decât sa dezinformeze pe TPU.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

În urma aplicării noilor norme, acestea nu mai pot primi omologare pentru înmatriculare.
Practic, dacă aduci în România o mașină care are volanul pe dreapta, aceasta nu mai poate fi înmatriculată la noi.
Legea nu afectează mașinile DEJA înmatriculate în România, înainte de 11 septembrie 2018.