| Goldenboy97 a întrebat:

De ce unele masini au volan pe partea dreapta? E un dezavantaj sa ai volan pe partea dreapta?

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Masinile cu volan pe partea dreapta sunt facute pentru anumite tari in care se circula pe partea stanga, cum este Anglia

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu e nici un dezavantaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele cu volan pe dreapta, sint facute pentru Anglia si alte tari unde circulatia masinilor se face pe stinga. La noi e greu de condus asa ceva.

| sabinan01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba nu, gresesti. Este chiar usor. Tatal meu conduce o masina cu volanul pe stanga. Acum conduce o masina cu volanul pe partea dreapta. S-a obisnuit chiar repedewinking

Răspuns utilizator avertizat
| sabinan01 a răspuns:

Maisinile care au volan pe dreapta sunt din strainatate. In unele tarii se conduce pe partea stanga.De aceea masinile cu volanul pe dreapta, au farurile indreptate pe partea dreapta.Eu nu cred ca este un dezavantaj sa ai volanul pe partea dreapta. Daca conduci o masina cu volanul pe partea stanga si vrei sati cumperi una cu volanul pe partea dreapta n-are nimic.Te obisnuiesti repede.
Funda?

| boykabossu a răspuns:

Eu stiam ca numai englezi au volanu pe dreapta ca ei au traficul invers ca si mosu meu are un bmw cu volan pe dreapta.si cam da e un dezavantaj la depasire depinde daca esti ubisnuit cu volan pe stanga va fi greu sa te inveti mai ales la schimbari...

| sabinan01 a răspuns (pentru boykabossu):

Nu chiar asa de greu. Tata sa obisnui chiar repede.

| DontDropThatThun a răspuns:

Au volan pe partea dreapta pentru ca probabil sunt luate din Anglia, unde toate masinile au volan pe partea dreapta. Si cred ca e un dezavantaj deoarece nu poti vedea intreaga sosea calumea...