| cucalic a întrebat:

am o intrebare pentru cineva care are si stie cat este o sonda litrometrica pentru ford mondeo 2001, mk3, 1998 cm3? va multumesc

Răspuns Câştigător
| eugem35 a răspuns:

Te duci la un magazin de piese auto si cu talonu ca iti trebuie seria caroseriei sau cauta pe net, fi sigur ca dac te ducu la ford te rupe de bani si consulta un specialist sa nu o schimbi de geaba

1 răspuns:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Trebuie verificat circuitul care lucreaza aparatul de bord, pentru a vedea daca este de vina aparatul de bord sau sonda litrometrica.