| elynasv a întrebat:

Buna,am o masina care a avut acte de Anglia insa am ramas fara ele pentru ca nu aveam asigurare, am vb cu cei de la DVLA si mi-au trimis un certificat de export permanent si m-au asigurat ca, cu acest act o pot inmatricula? oare e adevarat? ati inmatriculat masini cu certificat de export? funda!

3 răspunsuri:
| Anghel_Cosmin_1990 a răspuns:

Nu se poate asa ceva, masina trebuie sa aiba talonu si toate actele care dovedesc tara de origine, anul, reviziile!

| elynasv explică:

Ohoho...au trecut cativa ani de la intamplarea aceea...Da, am putut vinde masina, cei de la inmatriculari au verificat acel certificat, au sunat la Bucuresti si l-au recunoscut si clientul si-a putut inmatricula masina. Am fost un caz fericit. Avantajele limbii engleze laughing Numai bine!

| gabi2388 a răspuns:

Buna ziua! ma aflu in situatia dvs, am cautat pe net dar nu prea am gasit informatii despre acest certificat. Imi puteti spune daca ati reusit sa inmatriculati masina cu acest certificat?
Multumesc!