| musli a întrebat:

Buna am o problEma la duzele care spala parbrizul, sunt infundate. Cum pot sa le desfund, exista vreo soluție?

3 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut Musli, cea mai sigura solute este sa pui altele noi! Doar nu costa o avere!

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Se desfunda cu aer sau se schimba dar degeaba le desfunzi ca problema e din rezervoru de apa nu de la duze. Daca pui unele noi se vor infunda numaidecat. Trebuie dat jos bazinu si spalat bine, apoi curatata toata instalatia. cel mai probabil ai pus niste apa cu nisip in el, si de nisipu din bazin nu scapi altfel.

| CiuiDRM a răspuns:

Incearca sa pui niste apa calaie in bidonul ala de apa pentru parbriz, si dai sa se desfunde, daca nu incearca cu o scobitoare sau un ac.