| Darius-Ionuţ_Toma_1993 a întrebat:

Bună, am schimbat distribuția la un vw golf 6 tdi și când o țin turația la 1000-1500 se aude un sunet ciudat ca un vâjâit și sunetul vine de pe la distribuție, curea, accesorii zona aia. Precizez ca și cureaua de accesorii cu rola și intinzator am schimbat. Ps : înainte nu aveam zgomotele astea, aștept păreri

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ai schimbat tu distributia cum is eu popa laughing poate ai schimbat cureaua de distributie, nicidecum distributia.Eu cred ca voi habar nu aveti cei aia distributie,de vad ca toti o bagati pe aia "am schimbat distributia" ce usor e sa vorbesti tampenii.
Sunetul de care spui tu nu stiu sigur,dar banui ca vine de la Pompa de directie, nu zic sigur dar aproape laughing asa se intampla, schimbi o curea pur si simplu si numa daca dai cureaua jos sa umbli la mai stiu eu ce, apoi o pui la loc s-a dus dracu pompa, face un zgomot de te termina laughing la unele se intampla, la altele nu.Stiu pompa este buna, baga, directia merge dar zgomotu ala de la pompa aia vine, dracu sa o ia, eu am scapat de ele, am directie electrica laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Controleaza rulmentii alternatorului daca in rest totul este nou!