| daniel32 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare.Am un fiat punto mk2 si am o problema la ambreaj, cand apas si las ambreajul se aude un scartait si parca actioneaza mai jos decat inainte, cine poate sa mi spuna ce are. multumesc!

Răspuns Câştigător
| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Posibil sa fie distrusa furca de la ambreiaj, trebuie schimbata furca si rulmentul de presiune. daca ai un sunet ce uruie la calcarea ambreiajul iar la schimbarea vitezelor face la fel dar nu ai alte probleme aia e de vina. sper ca ti-am fost de folositor

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Rulmentul de presiune este cauza.Trebuie schimbat.