| simona_1150 a întrebat:

Am si eu o intrebare! Daca permisul meu de conducere a expirat din 2007, trebuie sa mai dau o data examenul ca sa il reinnoiesc? Trebuie sa platesc vreo... "amenda"? Vreo taxa... ceva? Multumesc!

5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

În cazul cand permisul de conducere a expirat, pentru preschimbare va trebuiesc urmatoarele acte; actul de identitate, original si copie xeroxata, vechiul permis de conducere, fisa medicala, o fisa tip a detinatorului permisului de conducere, chitanta pentru permis de conducere achitata la CEC sau BCR in valoare de 46, 50 roni si poza. Dar in zona unde se afla birourile care preschimba permisul.sunt locuri anume, care ofera servicii de acest gen si care va ajuta in problema. Succes.

| eugem35 a răspuns:

Nu platesti amenda. platesti taxa de schimbare si nu dai examen iti trebuie fisa medicala

| denisa0906 a răspuns:

Nu nici amenda nici taxa trebuie schimbat sau reinnoit happy bafta la condus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Și cum ai văzut că este expirat tocmai acum? Nu conduci deloc?
Trebuie să faci dosar cu toate actele pentru preschimbarea lui, inclusiv fișa medicală.
Nu plătești nicio amendă.
http://ph.politiaromana.ro/permise.htm
Atenție la viteză pe drumurile publice. Drum bun.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amenda nu platesti daca te duci " de bunavoie "! De acte s-a scris mai sus...
Daca insa te opreste un politist, te poate amenda! ...eu l-am preschimbat dupa 4 ani...