| Paul260 a întrebat:

Am si eu o problema cu geamurile electrice opel astra h 2004, in timp ce merg cu masina mi se deschid singure geamurile si cand ma duc pe autobanda la 140 la ora mi so deschis ambele geamuri singure fara sa apas pe buton, de la ce poate sa fie. astept cat mai multe raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Aventador91 a răspuns:

S-ar putea sa fie de la macara (asa cred ca ii zice la suportul acela care sustine geamul) care nu le mai poate sustine, poate s-o desurubat ceva pe acolo si de aceea cad singure. Asta daca nu cumva ai auzit si un motoras electric in functiune, in cazul in care coboara singure.

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie la un Volvo acum un an. Poate fi or un scurt, se face o atingere si se actioneaza geamurile, sau daca ai geamuri asistate de computer ceea ce nu se intampla la prea multe masini, atunci poate fi din computer, cel mai sigur este un scurt!