| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Am si eu un opel astra f 1.7 td diesel, si am urmatoarea problema, imi trage aer pe instalatia de motorina si se opreste, am furtunul (tur) de la filtru de motorina si l-am bagat intr-o sticla de motorina sa vad daca tot are aer si surpriza!, merge perfect nici aer numai trage.
Am schimbat 2 filtre de motorina, am dat la curatat pompa de injectie si am si amorsat-o, am dat rezervorul de motorina jos sa il curat, am curatat si verificat tot, dar la fel, tot imi trage aer.
Va rog sa ma ajutati cu vreun sfat ceva ca stau cu 3 mecanici langa mine si nu stim ce draq sa ii mai face, zici cai posedata.

1 răspuns:
| MariusF23 a răspuns:

E un blocaj de la pompa de motorina pana la motor. Motorina ti-o ia, dar o duce pe retur pentru ca nu o poate duce in motor.