| xSantoX a întrebat:

Bună. Am un Audi A4 B7 și mașina nu îmi pornește mereu. Dacă merg cu ea mult timp e totul în regulă, dar dacă parchez mașina și opresc motorul, nu mai pornește mult timp. Am fost la service cu ea, i-a schimbat motorul, filtrul de particule etc. În bord apare și un martor ca și cum nu ar funcționa luminile. Știe cineva care este cauza?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Au schimbat motorul și dpf-ul degeaba? laughing
Schimbă service-ul.
Mai mult nu pot să-ți recomand, nici măcar n-ai precizat motorizarea.

| relian a răspuns:

Ai schimbat motorul de ce? Pfff naspa, deci schimbi piese la masina asa fara sa stii de ce sau ce se intampla?
Sau mecanicii aia de la acel service, nu tiau spus pentru ce este necesar schimbarea motorului?
Ar fi trebuie sa iti spuna ce probleme sunt, nu te apuci sa schimbi toata masina ca nu gasesc aia cauza unei probleme.
Vorba lu turbina, e timpul sa schimbi service-ul, cauata un mecanic bun, chiar de nu lucreaza mai sti eu unde, dar macara sa stie ce face.
Filtru de particule daca era infundat la revedere, ala inteleg, daca masina are f multi km era de asteptat, mai ales in RO unde nimeni nu face ce trebuie la o masina.
Dar sa schimbi tot motoru laughing daca mai mergi odata la aia, poate iti sugereaza sa schi, mbe si restul laughing o sa ai masina noua, asa in felul ala or sa rezolve si aia problema.

Ai in bord lumina de avertizare aprinsa, asa si ce lumina este, cum arata, da detalii.Ai scanat masina? Cum sa stei careva cauza cand tu nu spui clar, nu dai detalii. Apare in bord un martor, asa si aia e tot, naspa frate, parca va este frica sa vorbiti, sau nu stiu ce sa zic, nu puteti sa faceti si voi cateva fraze asa mai lungi, mai coerente.

Vii spui, uite am scanata masina da codurile X, la bord apare o lumina care arata si descrii cum este acel martor ce spui, si tot asa.

Nu poti explica asa? Nui de mirare ca va duc cum vor acolo orice mecanic, tia sachimbat tot motorul si problema este tot acolo laughing aia daca schimba toata masina, tot nu rezolva problema, vine problema dupa tine, dupa aia laughing mecanicii lu peste prajit laughing cascadorii plinsului
Care este cauza? cauza esti tu si macanicii aia care au umblat la masina ta.