| Roly_Roland_1982 a întrebat:

Bună, am un honda cr 125 cu cilindru hpp, care in mers imi merge intrerupt si da rateuri.Am observat ca nu imi deschide poweru la turatie, imi raman in cilindru paletele cand turez. Powerul l-am curatat tot, uns, dar tot nu merge, am acolo un pinion( guvernator) care face legatura cu pinionul de la tija oare are o pozitie pinionul de la tija?

1 răspuns:
| Marcu_Stefan_2001 a răspuns:

Ai verificat bujia? Dar carburatorul, este reglat cum trebuie? Rateurile le da în momentul în care arderea nu este cum trebuie, se aduna gaze pe eșapament și se aprind, cu power nu știu ce sa zic... Nu prea ma pricep la el, doar cu atât te pot ajuta