| Wizard68 a întrebat:

Buna, am un renault laguna 2 1.9 dci din 2003, am schimbat antigelul, când e rece afară imi sta temperatura pe la 65.75 grade celsius și când se încălzește afară imi urca la 90 de grade. Care ar fi problema? Am schimbat si pompa de apa si antigelul e original de la renault. Ms dau funda.

1 răspuns:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Cel mai probabil termostatul nu sta complet inchis cand e motorul rece si o parte din lichidul de racire "scapa" in radiator si de aceea se incalzeste greu motorul cand e frig afara. E o problema generala a termostatelor originale de pe motoarele Renault, am avut si eu la Logan 1.4 benzina problema asta. Poti incerca sa il schimbi cu altul de alta marca.