| Fabianandrei a întrebat:

anu asta dau la categoria a1 si a-și vrea sa imi iau un motor de 125, aprilia rs125 sau Yamaha yzf r125, daca imi puteți recomanda câteva modele de motoare, si daca imi mai puteți recomanda Un echipament complet! Mersi mult

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Live4Ride a răspuns:

Salut. Ti-as recomanda un scuter de 125 cc. E mai manevrabil si e perfect pentru a capata experienta in trafic. Eu am avut o gilera runner, apoi o honda cbr 125cc, dupa care am sarit pe R1 si acum am un intruder 1800. Intre yamaha si aprilia rs 125 as alege aprilia. Dar pentru oras as alege un scuter. Aprilia e in 2 timpi si face o gramada de zgomot si scoate și fum. La exhipament conteaza casca ft mult. Sa nu fie ft proasta pentru ca la un accident se sparge si ramai cu creierii pe asfalt. Cele mai bune sunt shoei, Schuberth, Nolan...

| Fabianandrei explică:

Pai. Am avut scuter si dupa părerea mea, pe scuter nu ai o poziție asa buna, poti cădea mai repede de pe scuter decât de pe un aprilia pentru ca centrul de greutate e mai pun pe un aprilia de ex... Mersi oricum, nu STI la ce pret a-și ajunge cu costumul?

| Fabianandrei explică:

Mersi