| yyyooyo a întrebat:

As dori niste sfaturi de la cunoscători de Mazda 6, as vrea sa achiziționez acest model, Mazda 6 an 2012-2013 una din ele, am văzut că sunt la 10000.euro, au motorul 2.2, ce parere aveti despre ele, sunt bune ca masini? Sunt scumpe piesele sau ce stiti despre ea? Multumesc! Funda

1 răspuns:
| BlackLight1987 a răspuns:

Sunt masini bune, destul de fiabile, iar piesele sunt la un pret acceptabil. Acuma nu trebuie să te aștepți la calitatea mașinilor germane, dar per total sunt masini bune. Dar de ce vrei motor atât de puternic? Eu cred ca 1, 9 este suficient, plus ca ma da 6 nu are o greutate atât de mare.