| Amointrebareurgenta a întrebat:

Buna, astazi am fost la sala pentru permis auto, m-am programat online.Am picat si am prins alta programare peste 2 zile.Pot să mă duc din nou sau trebuie sa astept 15 zile cum era inainte?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu cum ai reusit sa te programezi peste 2 zile.
Conform art.12, alin.(2) din Ordinul MAI nr.268/2010, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"(2) Candidaţii declaraţi «respins» la proba teoretică pot susţine o nouă examinare, cu achitarea taxei corespunzătoare, numai după o perioadă de cel puţin 15 zile de la data declarării ca «respins»."

1 răspuns:
| MihaiCosty123 a răspuns:

Boss după 15 zile te reprogramezi...