| LittleMissCupcake a întrebat:

Astazi m-am inscris la scoala de soferi, iar miercuri trebuie sa dau testul psihologic. Cei care ati facut deja scoala, in ce consta mai exact testul asta? Stiu ca e o proba scrisa si una practica. Ce fel de intrebari sunt la scris si ce trebuie sa fac la practic?

3 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

Ce e ala test psihologic? laughing dai bani la instructor si ti-l face el. Asa e la mine in "comuna", daca vii tu cu testele tale sunt unii care doar se uita urat si altii care te taxeaza mai mult pentru ca nu le-ai dat lor banii.

| Robi1444 a răspuns:

Asta depinde si de localitate sau nu stiu sigur. Eu cand am dat psihologicul, aveam 3 sau 4 probe. 3 cu incercuitul, cu dus creionul dintr-o parte in alta, sa gasesti iesirea tot asa pe foaie. iar a 4-a a fost in fata unui monitor. iti testa reflexele gen pentru frane sau bruscari.
Practica n-am avut.

| Andrei4567 a răspuns:

Vei primi niste foi pe care sunt desenate foarte multe triungiuri. Si peste acele triungiuri vei trage o linie doar peste care o sa iti spuna ei. Triunghiurile vor avea doar la un singur colt o linie