| Kolp a întrebat:

Buna!

Ce inseamna abrevierea T.I.R?

Răspuns Câştigător
| Owakey a răspuns:

Bună!

T.I.R. înseamnă Transport Internaţional Rutier
Sper să-ţi fie de folos!

Baftă!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Transport International Rutier. Numai bine!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Transport International Rutier sau Targul International de Turism.

| Roby67 a răspuns:

Of, of, of, pentru cei de mai sus. De ce scrie pe multe camioane din strainatate aceleasi TIR? Si pe franceza sau germana sau italiana sau engleza sau turceste sau multe altele tot Transport International Rutier inseamna?
Original vine din franceza si se numeste "Transports Internationaux Routiers". Este un carnet care ajuta la usurarea transporturilor internationale de mafa. Aceste carnete sunt eliberate de IRU (International Road Transport Union) cu sediul in Genf.

| Vampă a răspuns:

T.I.R. = Transport Internaţional Rutier

Vampă[love struck]

| DeathLord93 a răspuns:

Daca te referi la camioane de transport T.I.R ar insemna
Transport International Rutier happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Transport international rutier?