| viata0delash a întrebat:

Buna, intrebare legata de schimbarea domiciliului si talonul.
Sunt proprietarul mașinii, de 2 săptămâni mi-am schimbat domiciliul, dintr-o localitate in alta, în același județ.
Stiu ca trebuie sa schimb talonul cu noua adresa timp de 30 zile.
Am fost la directia de impozit si taxe unde era luată in evidență, am facut cererea de transfer. Domnul a zis ca durata de procesare dureaza pana la o luna.
De aici urmeaza intrebarile:
1. Chiar poate dura asa de mult? Luând in consideratie ca dupa 30 de zile se pune amenda?
2. Trebuie sa merg in Rep Moldova cu mașina, o sa am probleme la vama? Avand in vedere ca masina e tot pe mine, acelasi judet?
3. Dupa trebuie sa ma duc la directia de impozit de la noua adresa, sa iau fiscal(dovada) da am facut transferul, si apoi la politie pentru noul talon?

Mersi frumos.
Ps. Mai mult ma intereseaza intrebarea cu vama

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, durează mult transferul la finanțe și nu am auzit pe nimeni sa ia amenda pentru așa ceva

| mihai69 a răspuns:

Nu ai treabă la frontieră.