| anonim_4396 a întrebat:

Buna ce părere aveți despre bmw e60 merita sa imi cumpăr unu si ce motor sa aiba care este mai fiabil.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Comod, plăcut la condus.
Dar complicat și nu vreo emblemă a fiabilității.
Prefer Alfa 159 cu 1. 9jtd 150-180cp.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Am 2 amici cu asa masina si eu am e90 2009 ( imparte aceleasi motoare cu e60). Merita daca gasesti unul intretinut bine, gen sa nu te zgarcesti la bani.
Ca motoare presupun ca cauti ceva diesel. Cele euro 4 ( M47 si M57) is mai fiabile dar sunt puse doar pe masinile din 2007 sau mai vechi. Cele dupa 2008 folosesc motoarele N47 ce e posibil sa aiba probleme la distributie.
Personal as lua un E60 2009-2010, cu motorul N47 si as schimba distributia daca suna. Daca nu vrei sa bagi 4000-5000 lei pe distributie atunci cauta unul cu motoarele vechi.
Atentie ca E60 e una din cea mai samsarita masina. Bafta!

| 120bulevard a răspuns:

E92.

| rgbx a răspuns:

Minim 530i