| nikoleta93 a întrebat:

Ce parere aveti intre un http://www.autovit.ro/nissan-qashqai-C31238157.html si un http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C31699501.html Care vi se pare mai bun, sau voi care ati alege.nu ma refer doar la astea 2 ma refer in general la modelele astea. AVANTAJE-DEZAVANTAJE? funa pentru cel mai bun raspuns...

3 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

VW, clar fara doar si poate! Nissan-ul, caroserie supradimensionata pentru o astfel de motorizare. Motor 1500 si doar 104 cai, iar un randament optim la astfel de motoare se obtine doar in regim de turatii mari! VW, motor de aproape 2000cm3, 140 de cai, o herghelie care abia asteapta sa le dai bice, cu un consum adaptat la vremuri de criza, confortabil spatios si placut la condus, designe rafinat o masina cu costuri mici de intretinere. Sper ca am fost destul de convingator si sa mai adaug, de la nemti vin masinile, restul e poveste! Bafta Cristina!

| Florian20405 a răspuns:

Clar vw. Exact ce spune si Yamaha 123.
Vw e peste nissan ca si fiabilitate consumuri, comfort, putere.
Sa nu-i aud pe unii ca zic..."Pai ce GT-R e mai tare; Da e mai tare... da ca si turism nu se compara vw cu nissan"
BFT VW true cars

| Yamaha123 a răspuns:

Intotdeauna volkswagen vor fi mai bune decat nissan-ul
Volkswagen =Masina nemteasca
Nissan=Masina Japonesa