| Luci88 a întrebat:

colegi, cat ma costa de inmatriculat un Volkswagen Passat Sedan automat, diesel din 2004, 96 kw motor 1.896 cc. 131 pk. Si ce euro are? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Este euro 3, taxa este aproximativ 1100€, asta daca e fabricat in prima jumatate a anului 2004, daca e fabricat dupa 06. 2004 intra ca fiind fabricat in 2005, iar taxa va creste cu inca 200€.

3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Fiind euro 3 taxa de mediu ar fi in jur de 1250Euro.

| Jacobbs a răspuns:

Depinde unde vrei sa o înscrii, ca mulții o înscriu in Bulgaria mașina ar avea euro 3.

| Jacobbs a răspuns:

Cred ca sa o înscrii in ro ar costa 200-300 de euro dar sa o înscrii in Bulgaria ar veni vreo 500 euro