| Sophieka a întrebat:

Buna colegi TPU,
Cat timp necesita revizia completa a unei masini la service? O ora, mai putin sau mai mult de o ora? Poate cateva ore? Multumesc.

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

La mine pe factura apare mereu 2 ore, in realitate pe ceas ea tine 1 ora si 30-40 de minute
Depinde si cum se misca cei de acolo si ce cuprinde la ei revizia generala, cred ca difera de la service la service ce face fiecare in acea revizie completa happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce se schimba la revizie.
Pentru ulei si filtre, in jur de o ora.
Daca se mai umbla pe la bujii, curele, diagnoza... Poate fi vorba de 4-5 ore.

| OldSoul a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin revizie completa si ce contine aceasta.
Daca printr-o revizie completa te referi la filtre si ulei, o ora e ok.
Daca la acestea mai adaugi si schimbul unor placute de frana, deja se mai adauga inca o ora, sau doua.
Si exemplele pot continua.

| Sophieka explică:

Service *

| dinaprilie a răspuns:

Daca se ocupa doar de masina ta si mu sunt "probleme speciale" mai mult de 1 ora nu ar trebui sa dureze ( schimbat ulei, filtre ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

?
https://youtu.be/KRpJMD9X6Yk

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. O revizie normala presupun ca te referi la ulei si filtre. Cam 30 min - o ora in general.