| 828216262 a întrebat:

Buna ...imi poate spune cineva o masina americana din 10 litere?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oldsmobile?

5 răspunsuri:
| trisoru a răspuns:

Dodge Viper

| Vani23 a răspuns:

Nu cred ca exista o masina americana cu numele fix din 10 litere...
un nume mai lung dar din 9 ar fi Chevrolet, din 8 Cadillac s.a.m.d.
Din 10 ar fi Mitsubishi dar este fabricata de Japonia. Sau Wolkswagen - Germania
Din 11 Lamborghini - Italia
M-am uitat si in liste cu masini inainte sa postez anutul, sa fiu sigur, si nu am gasit nimic.

| trisoru a răspuns (pentru Vani23):

Dodge viper din cate e? 9? laughing Doamne

| Vani23 a răspuns (pentru trisoru):

Of of... Dar nu sunt doua cuvinte?! Dodge este marca si Viper este modelul. (ca exemplu : Dacia Logan)
Oricum nu asta ar trebui sa vorbim aici.

| trisoru a răspuns (pentru Vani23):

Pai sunt 2 cuvinte da cand te referi la un numar exact de litere spui modelu complet