| deyutz95 a întrebat:

Buna, la un ford am o problema la plecarea de pe loc, cand o pornesti masina tinde sa se subtureze asta daca nu o accelerezi putin, iar daca pleci de pe loc masina tinde sa moara in mers asta daca nu apesi mai tare acceleratia desi ea nu se accelereaza, dar dupa 10-15 secunde incepe sa se accelereze in functie de cat de tare ai apasat acceleratia, bujii si fisele bujie noi, ceva sfaturi?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate fi de la reglarea incorecta a unghiului aprinderii, in relantina.
Alt motiv ar putea fi infundarea caii de alimentare cu combustibil (diuze).