| Freddy_Maryus_1993_hEcv a întrebat:

Am un Opel Astra G 1.6 16v din 1999. Vreau sa stiu si eu daca a mai intampinat cineva problema asta care o am eu. Masina porneste putin mai greu, nu se accelereaza mereu bine, adica gen cad o accelerez tare ori nu se accelereaza ori scade turatia. Am inteles ca este de la bujii, voi ce ziceti?

9 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Pot fi si bujiile, poate fi si filtru de aer infundat incepe prin a schimba bujjile. si apoi filtru

| Freddy_Maryus_1993_hEcv explică (pentru paulthegame):

Filtrul de aer e nou. Acum nu se mai ingatuie. Dar porneste putin mai greu

| Dzeko7 a răspuns:

Du-o la un service auto.

| marian7474 a răspuns:

Ai 2 variante debimetrul de aer sau bobina de la bujii am eu una

| Freddy_Maryus_1993_hEcv explică (pentru marian7474):

Cat vrei pe bobina? inainte probam si daca e de la ea, ne descurcam

| marian7474 a răspuns (pentru Freddy_Maryus_1993_hEcv):

Esti din Bucuresti vino si probeazo pe maina eu am mai multe masini opel

| AlexMee a răspuns:

Asculta ma pricep la mechanica : pot sa fie de la : filtru de polen filtru de aer ambreajul bujiile sau aprinderea electronica nu mai este buna