| extazyboy a întrebat:

Buna mi s-a descarcat bateria de la scuter cu as putea sa o incarc? p.s in afara de altenator sau sa o incarc cu bateria de la masina

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca este baterie pe gel nu ai ce sa ii mai faci se schimba gelul sau bateria. Daca este baterie clasica pe acid, verifici acidul si o pui pe un redresor, dar o supravechezi sa nu sara in sus, sa nu se incinda!

| a1doru a răspuns:

Ai nevoie de un redresor pentru incarcare, altfel, nu faci nicio branza.ar trebui verificat si acidul din ea[densitatea] inainte de a o pune la incarcat.